IRF9Z34N
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 100.0mΩ
- Qg(Typ): 23.3nC
- Rth(JC): 2.7K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 56W
- Id@TC 25C: -17A
IRLHS2242
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 31.0mΩ
- Qg(Typ): 12.0nC
- Rth(JC): 13K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 9.6W
- Id@TC 25C: -15A
IRF9530N
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 200.0mΩ
- Qg(Typ): 38.7nC
- Rth(JC): 1.9K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 79W
- Id@TC 25C: -14A
IRF7424

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 13.5m?
- RDS(on) Max@4.5V: 22.0mΩ
- Qg(Typ): 75.0nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRLML6402
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 65.0mΩ
- Qg(Typ): 8.0nC
- Rth(JC): 100 (JA)K/W
MMBFJ175LT1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMMBFJ177LT1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF7416Q

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 20.0m?
- RDS(on) Max@4.5V: 35.0mΩ
- Qg(Typ): 61.0nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
MMBF5462

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | 40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF7241

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 41.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 70.0mΩ
- Qg(Typ): 53.0nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRF7606
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 90.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 150.0mΩ
- Qg(Typ): 20.0nC
- Rth(JC): 70 (JA)K/W
IRF4905S
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 20.0mΩ
- Qg(Typ): 120.0nC
- Rth(JC): 0.75K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 170W
- Id@TC 25C: -74A
IRF9530NS
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 200.0mΩ
- Qg(Typ): 38.7nC
- Rth(JC): 1.9K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 3.8W
- Id@TC 25C: -14A
IRF9540NL
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 117.0mΩ
- Qg(Typ): 64.7nC
- Rth(JC): 1.1K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 140W
- Id@TC 25C: -23A
IRF9317

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.6m?
- RDS(on) Max@4.5V: 10.2mΩ
- Qg(Typ): 31.0nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W

更新于 2026-05-01