IRFI4410Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 9.3mΩ
- Id: 43A
IRF6717M
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.25mΩ
- Id: 220A
PMBFJ110,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -25 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFB7537
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.3mΩ
- Id: 173A
IRFH7932
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.3mΩ
- Id: 104A
IRF8306M
电气特性 Features
- 集成肖特基二极管的N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.5mΩ
- Id: 140A
IRFI1010N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 12.0mΩ
- Id: 44A
IRFI4227
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 22.0mΩ
- Id: 26A
IRF530NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 90.0mΩ
- Id: 17A
IRF2204S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.6mΩ
- Id: 170A
IRFS4020
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 105.0mΩ
- Id: 18A
IRF1407S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.8mΩ
- Id: 100A
IRFB4137
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 300V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 69.0mΩ
- Id: 38A
2N5564-2
电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |


更新于 2026-05-01