IRFU9120N
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 480mΩ
- Qg(Typ): 18nC
- Rth(JC): 3.2K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 39W
- Id@TC 25C: -4.1A
IRF9530N
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 200.0mΩ
- Qg(Typ): 38.7nC
- Rth(JC): 1.9K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 79W
- Id@TC 25C: -14A
PMBFJ176,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 35 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRLIB9343
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 105.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 170.0mΩ
- Qg(Typ): 31.0nC
- Rth(JC): 3.84K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 33W
- Id@TC 25C: -14A
PMBFJ177,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRLML6402TRPBF-1
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 65.0mΩ
- Qg(Typ): 8.0nC
- Rth(JC): 75 (JA)K/W
IRF6217PBF-1

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -150V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2400.0mΩ
- Qg(Typ): 6nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRF6215
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -150V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 290.0mΩ
- Qg(Typ): 44.0nC
- Rth(JC): 1.4K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 110W
- Id@TC 25C: -13A
IRLML2244
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 54.0mΩ
- Qg(Typ): 6.9nC
- Rth(JC): 100 (JA)K/W
IRF9392

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 25V
- RDS(on) Max@10V: 17.5mΩ
- Qg(Typ): 14.0nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRF9310PBF-1

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.6mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 6.8mΩ
- Qg(Typ): 110nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRF7406

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 45.0m?
- RDS(on) Max@4.5V: 70.0mΩ
- Qg(Typ): 39.3nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRLML9301
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 64.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 103.0mΩ
- Qg(Typ): 4.8nC
- Rth(JC): 100 (JA)K/W
IRFU9024N
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 175mΩ
- Qg(Typ): 12.7nC
- Rth(JC): 3.3K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 38W
- Id@TC 25C: -8A
IRF5803
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 112.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 190.0mΩ
- Qg(Typ): 25.0nC
- Rth(JC): 62.5 (JA)K/W

更新于 2026-05-01