IRLML2246
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 135.0mΩ
- Qg(Typ): 2.9nC
- Rth(JC): 100 (JA)K/W
IRF7726
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 26.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 40.0mΩ
- Qg(Typ): 46.0nC
- Rth(JC): 70 (JA)K/W
IRF7425PBF-1

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 8.2mΩ
- Qg(Typ): 87.0nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
IRFR5305
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 65.0mΩ
- Qg(Typ): 42.0nC
- Rth(JC): 1.4K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 89W
- Id@TC 25C: -28A
MMBF5461

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | 40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRLML6402TRPBF-1
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 65.0mΩ
- Qg(Typ): 8.0nC
- Rth(JC): 75 (JA)K/W
IRF5805
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 98.0mΩ
- RDS(on) Max@4.5V: 165.0mΩ
- Qg(Typ): 11.0nC
- Rth(JC): 62.5 (JA)K/W
IRF9335

电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 59.0m?
- RDS(on) Max@4.5V: 110.0mΩ
- Qg(Typ): 4.7nC
- Rth(JC): 50 (JA)K/W
MMBF5460

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | 40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFR5410
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 205.0mΩ
- Qg(Typ): 38.7nC
- Rth(JC): 1.9K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 66W
- Id@TC 25C: 13A
MMBFJ176

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PMBFJ177,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF5210
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 60.0m?Ω
- Qg(Typ): 120.0nC
- Rth(JC): 0.75K/W
- Power Dissipation@TC 25C: 200W
- Id@TC 25C: -40A
J175_D26Z

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | P |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRLML6402
电气特性 Features
- P沟道功率MOS管
- Vbrdss: -20V
- Vgs: 12V
- RDS(on) Max@4.5V: 65.0mΩ
- Qg(Typ): 8.0nC
- Rth(JC): 100 (JA)K/W

更新于 2026-05-01