IRLML0040
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 56.0mΩ
IRFR2905Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 14.5mΩ
- Id: 59A
IRF7799L2
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 250V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 38.0mΩ
- Id: 35A
2N5564-2
电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SK3796-4-TL-E
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFHM831
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.8mΩ
- Id: 47A
IRFI4229
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 250V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 46.0mΩ
- Id: 19A
ATF-55143-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFU3704Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 8.4mΩ
- Id: 42A
IRFB812
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 500V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2200.0mΩ
- Id: 3.6A
ATF-35143-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFHM830D
电气特性 Features
- 集成肖特基二极管的N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.3mΩ
- Id: 40A
IRFH7191
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 8mΩ
- Id: 80A
IRFS4115
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 12.1mΩ
- Id: 99A

更新于 2026-05-01