IRFU7540
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.8mΩ
- Id: 110A
IRF7580M
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.6mΩ
- Id: 116A
IRFHM8330
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.6mΩ
- Id: 55A
2N4393-2
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -65 to 200 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRLH5034
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 2.4mΩ
- Id: 100A
IRFR825
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 500V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1300.0mΩ
- Id: 6.0A
IRFS7734
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.5mΩ
- Id: 183A
IRL3803VS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 5.5mΩ
- Id: 140A
IRFR9N20D
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 380.0mΩ
- Id: 9.4A
IRFP7718
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.8mΩ
- Id: 355A
IRF6619
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.2mΩ
J109

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01