IRFSL7440
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.5mΩ
- Id: 208A
MMBF4391

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRL3103
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 12.0mΩ
- Id: 56A
IRF6636
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.5mΩ
ATF-331M4-TR1
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 305 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFH4210
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.1mΩ
- Id: 100A
IRF2805
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.7mΩ
- Id: 175A
IRFB52N15D
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 32.0mΩ
- Id: 60A
IRFI4410Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 9.3mΩ
- Id: 43A
IRLML2803TRPBF-1
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 250.0mΩ
IRF7480M
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.2mΩ
- Id: 217A
IRFPS3815
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 15.0mΩ
- Id: 105A
IRFH8321
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.9mΩ
- Id: 83A
ATF-541M4-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |


更新于 2026-05-01