2N3415

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 25 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 180@2mA@4.5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@3mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC856AW,135

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 125@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2PB709BSL,215

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 290@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2PB709ARL,235

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 210@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 70(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC856CMTF

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC184_D27Z

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@10uA@5V|130@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 350 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC849CW,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SB1216T-H

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@0.5A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 180(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@0.2A@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
15C01M-TL-E
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 15 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.7 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@10mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 330(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@10mA@200mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC3646T-TD-E
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@40mA@400mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC559CTA

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC80740WE6433

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
2SA1705S-AN
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@2V|30@1A@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA|0.3@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 900 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC547BTF

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 300(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N3904BU

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 40@0.1mA@1V|70@1mA@1V|100@10mA@1V|60@50mA@1V|30@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 300(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@1mA@10mA|0.3@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-02