电气特性 Features
- 功率晶体管
- Trans GP BJT PNP 30V 2A
| Type: | NPN|PNP |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|100@300mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 170(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@10mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 690(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.12@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|100@300mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 270@1mA@6V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 150 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 50 A |
| Minimum DC Current Gain: | 15@25A@2V|5@50A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 2(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@2.5A@25A|5@10A@50A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 200 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 300000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |