2PC4081S,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 270@1mA@6V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC639G

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 25@5mA@2V|40@150mA@2V|25@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC848W,135

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 110@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC849CW,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2PC4617QMB,315

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 120@1mA@6V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 590 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC846BW,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@10mA|0.4@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC69PA,115
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 20 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 50@5mA@10V|85@500mA@1V|60@1A@1V|40@2A@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 140(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@100mA@1A|0.6@200mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 32 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC846BLT3G

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC56-16PA,115
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@150mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 180(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC3789E
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 300 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Maximum Operating Frequency: | 70(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.6@2mA@20mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 300 V |
| Operating Temperature: | N/A to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SC5551AF-TD-E
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 135@50mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 3500(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SB1302S-TD-E
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 20 V |
| Maximum DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 320(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@60mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC4027T-E

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.45@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N5194G

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Maximum DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 25@1.5A@2V|10@4A@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 2(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.6@0.15A@1.5A|1.4@1A@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 40000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC807W,135

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 80(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-02