BC849C,215

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC3332S
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.7 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@25mA@250mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 700 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC56-16PA,115
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@150mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 180(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC856W,115

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 125@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SA1943OTU
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 250 V |
| Maximum DC Collector Current: | 17 A |
| Minimum DC Current Gain: | 80@1A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 30(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 3@0.8A@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 250 V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 150000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2PB709ASL,215

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 290@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 70(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2PB709ARW,115

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 210@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 70(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2N6520TA

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20@1mA@10V|30@10mA@10V|30@30mA@10V|20@50mA@10V|15@100mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 200 MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@1mA@10mA|0.35@2mA@20mA|0.5@3mA@30mA|1@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 350 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N6491G

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20@5A@4V|5@15A@4V |
| Maximum Operating Frequency: | 5(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5A@5A|3.5@5A@15A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 90 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1800 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC81716MTF

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC847BS,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.1@0.5mA@10mA|0.3@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 400 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC807-40W,135

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 80(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2N5195G

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20@1.5A@2V|10@4A@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 2(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.6@0.15A@1.5A|1.4@1A@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 40000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC817DPN,125

电气特性 Features
| Type: | NPN|PNP |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min)@NPN|80(Min)@PNP MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 600 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2N6517CTA

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 400 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20@1mA@10V|30@10mA@10V|30@30mA@10V|20@50mA@10V|15@100mA@10V|50@5mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 200 MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@1mA@10mA|0.35@2mA@20mA|0.5@3mA@30mA|1@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 400 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-02