MJD112T4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@4A@3V|500@500mA@3V|1000@2A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@8mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZTX603STZ

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@50mA@5V|5000@500mA@5V|2000@1A@5V|500@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.4mA@400mA|1@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJD127T4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@4A@4V|100@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|4@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BDX33BG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@6mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP147

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@5A@4V|500@10A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@10mA@5A|3@40mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TN6725A_D74Z

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 25000@200mA@5V|15000@500mA@5V|4000@1A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@2mA@200mA|1.5@2mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDW93C

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 12 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|750@5A@3V|100@10A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@20mA@5A|3@100mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N6426RLRAG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20000@10mA@5V|30000@100mA@5V|20000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.5mA@50mA|1.5@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BST62,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 90 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MPSA63RLRAG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BSP51E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@1mA@1A|1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BSP62H6327XTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 90 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BD682S
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BCV26E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 4000@100uA@1V|10000@10mA@5V|20000@100mA@5V|4000@0.5A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-04-30