FGH30T65UPDT_F155

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4PH40UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 21A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.43V
FGD3N60LSDTM

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 6 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRGC4640F
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.6V
IRGB4630D
电气特性 Features
- 低导通压降(Vceon)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 30A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.65V
FGH50N3

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 300 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 75 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
SKW30N60

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 41 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IGP06N60TXKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 12 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC50U
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 27A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.65V
IKB10N60TATMA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRGC4059B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.75V
IGP50N60TXKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 100 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKP06N60T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 12 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRG7PH44K10D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 40A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.90V
IRG4PC40K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 25A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.10V

更新于 2026-05-01