IRGP4062-E
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 24A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.60V
FGA180N33ATTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 330 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 180 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GT30J322(Q)

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGB4630DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 47 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGR3B60KD2
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 4.2A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.90V
IRG4PC30FD
电气特性 Features
- 高速(1-8kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 17A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.59V
FGA25N120ANTDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG7CH75UEF-R
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.6V
IGW60T120FKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 100 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGS4056DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 24 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC30UDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 23 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRGPS60B120KD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 60A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.50V
FGY75N60SMD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 150 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
NGTB15N135IHRWG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1350(Min) V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4IBC30UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 8.9A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.95V

更新于 2026-05-01