IRG4BH20K-L
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 5.0A
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.17V
IRG4BH20K-SPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 11 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
HGTG12N60C3D

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 24 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGS4B60K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 6.8A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.10V
FGA25N120ANTDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IGP20N60H3XKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 40 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IGW03N120H2FKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 9.6 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
AUIRGP35B60PD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGD3440G2_F085

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 390 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 26.9 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRG7PG42UDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1000 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 85 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC30UPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 23 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
SKW07N120

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 16.5 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRG8CH76K10F
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 75A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.70V
SGP02N120

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 6.2 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRG8CH50K10F
电气特性 Features
- 低导通压降(Vceon)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 50A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.70V

更新于 2026-05-01