SGL160N60UFDTU
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 160 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
STGF10NC60KD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 9 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC40UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 20A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.72V
FGA90N33ATDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 330 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 90 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
STGB7NC60HDT4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 25 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRG4IBC10UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 3.9A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.15V
HGTG18N120BND

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 54 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKW15N120T2FKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IHW30N90T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 900 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGH60N60SFTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 120 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PSC71UDPBF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 85 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRG4IBC20KD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 6.3A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.27V
HGTG10N120BND

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 35 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKA03N120H2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 8.2 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRG4PH40UDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 41 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |

更新于 2026-05-01