IRGC4045B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.7V
IRGS4056DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 24 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC50FDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 70 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGC4055B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 300V
IKW15N120T2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ISL9V3040P3

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 390 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 21 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±10 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKA10N60T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 11.7 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PF50W
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 900V
- Ic@100℃: 28A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.25V
IRGB20B60PD1
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 22A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.50V
AUIRGP4062D1-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 55 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGPF4536

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 360 V |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
SGB02N120

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 6.2 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
IRG7PH28UD1
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 15A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.95V
AUIRGS30B60K

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 78 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
AUIRGP4066D1-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 140 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01