FGA30T65SHD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGC4271B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 650V
- Ic@100℃: 75A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.60V
SGH30N60RUFDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 48 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGA25S125P_SN00337

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1250 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4BC20UPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 13 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGA30N65SMD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGB4607DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 11 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGPS4067DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 240 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGS8B60KPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 28 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRG4PH40UDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 41 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IKW25N120T2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
NGTB30N60FLWG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Rad Hard: | No |
FGA30N60LSDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
HGTG40N60B3

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 70 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IGW40T120

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 75 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01