CDSOT236-T12LC

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 28.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 3 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-T24

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 49 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 88 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0F1USF,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Air Gap|10@Contact Disc|10@HBM|0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 0.75 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-T03C

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 125 uA |
| Capacitance Value: | 500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD3V3S2UT,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 300 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CESD5V0J4
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESD205B102ELSE6327XTSA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 17.2(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±20@Air Gap|±20@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMC30J12A

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 19.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SMC5.0AT3G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.2 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 16(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1000 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM15T24CAY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 42.8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 20.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDBP5V0D3
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
SMA6T33CAY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 59 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 28.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NUP2114UPXV5T1G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 3 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/16@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0L1BSF,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 13.5 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc/30@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 15.4 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
LNBTVS3-220U

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 35 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 20 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 3(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01