JDP2S01E(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 0.95 V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BAR6405WH6327XTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BXY43-T1(ES)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 400 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.45@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.65 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
SMP1340-040LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.85(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.1 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BA783-GS18

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Maximum Forward Current: | 35 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.2@3V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR89-02LRH E6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 80 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@1V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.8 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
SP000083250
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 400 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.85@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.65 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
1SV308(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1 V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3810-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386L-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Triple Parallel |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2(Typ)@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR64-05W H6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
HSMP-3823-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@20V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.07 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR6406E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386J-TR1G
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.25@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 2000 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.26 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-389B-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01