3KBP005M-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BU1208-M3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@6A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBJ804-F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@4A V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
B6S-E3/80
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 0.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
G5SBA60-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2.8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@3A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DI1512S_T0_00001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GBJ604-F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@3A V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DFL1506S-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DI106_T0_00001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GSIB1560-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 0.95@7.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU6B-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBU4A-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
3KBP02M-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU606
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@3A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DLPA006-7

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Three Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 85 V |
| Peak Reverse Current: | 0.005@75V uA |
| Peak Average Forward Current: | 0.16 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.25@0.15A V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-04-30