1SV277(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5502VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 16 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV262TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 34(Min) V |
| Minimum Diode Capacitance: | 33@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB156,135

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB639E7904HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 13.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5302WE6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
SMV1251-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 11 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 38@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 400(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB156,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1430-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 3.64@4V pF |
| Minimum Quality Factor: | 1680(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0/30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC933TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 150 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB555-02V H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 8.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV229(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB639 E7904

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 13.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV281(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01