PESD5V0F1BLD,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 15 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Air Gap/10@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 0.55 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CESDLC5V0J4
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESDA25LY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 43 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 50(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0U4BF,115
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Contact Disc/8@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 3.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0V1BSF,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12.8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 18@Air Gap/15@Contact Disc/15@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 4.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDALC6V1P5
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 7.5(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1PMT12AT1G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 19.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
B72590T7271V 60
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 16 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 2 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD208B102ELSE6327XTSA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap|25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 9 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DRTR5V0U1LP-7B
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Maximum Clamping Voltage: | 10(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 1.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM30T35AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 53.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 33 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-T12

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 25.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 150 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD8V0L1B-02LRH E6327
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 13 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM15T33CAY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 59 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 28.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ20VALT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 28 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 17 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01