ESDARF01-1BM2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.3 uA |
| Capacitance Value: | 3.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NUP46V8P5T5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/8@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 4.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 15 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0L4UW,115
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 13 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.025 uA |
| Capacitance Value: | 19 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDALC5-1BT2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.06 uA |
| Capacitance Value: | 30 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1.5SMC33AT3G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 45.7 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 16(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 28.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ5V6AL,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/2@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 280 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SD12CT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 24 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 64(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T08S

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 16.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 8 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 250(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V2S2UT,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 200 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMA6T18AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 32.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap|30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PACDN1408CG
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 10 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 8 |
| ESD Protection Voltage: | ±25(Min)@Contact Disc/±30(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5(Min) V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 47 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD9R3.3ST5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 7.8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±10@Contact Disc/±16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.001 uA |
| Capacitance Value: | 0.9 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM30T28AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 38.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CM1248-04QG
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 6.8(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.1(Min) V |
| Maximum Leakage Current: | 0.25 uA |
| Capacitance Value: | 15 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0F1BL,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 15 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 0.55 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01