MMQA27VT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 39 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 21 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.075 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T24C

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 43 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 1(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ27VCLQ-7-F

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Dual|Single |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 38 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| Maximum Working Voltage: | 22 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA6V1-5T6
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 70 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM2T6V8A
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.2 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 50 uA |
| Capacitance Value: | 1600(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
RCLAMP2402B.TCT

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 55 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Air Gap/15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SMC6.5AT3G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 11.2 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 16(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 500 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM15T22CAY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 39.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 18.8 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-T15LC

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 30 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 5(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM15T75AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14.5 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.4 V |
| Maximum Leakage Current: | 250 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
B72590T7900V 60
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 16 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.001 uA |
| Capacitance Value: | 3 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA6V1-5T6
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 70 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDALC6-4N4
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 4 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 11@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.07 uA |
| Capacitance Value: | 11 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJQA5V6C-R2-00001

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Array 5 |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Air|15@Contact Disc|25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 265 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0L2UMB,315

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 15 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Contact Disc/10@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.025 uA |
| Capacitance Value: | 19 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01