SM15T33CAY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 59 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 28.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA6V1SC6Y

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 22(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 20 uA |
| Capacitance Value: | 190(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD204B102ELSE6327XTSA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 28 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±20@Air Gap|±18@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GL15T-E3-08

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 33 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air|8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA8V2-1J

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 250 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0S1UB,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 200 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJQA5V6C-R2-00001

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Array 5 |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Air|15@Contact Disc|25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 265 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-0502B

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 22@Air Gap/15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 2.5 uA |
| Capacitance Value: | 15 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTESDBLC5V0LED02
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESDAULC6-3BP6

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 3 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/15@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 1.25 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJQA5V6C-R1-00001

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Array 5 |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Air|15@Contact Disc|25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 265 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD3V3X1BL,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 9@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 1.6 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CGA0603MLC-12E
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 30(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.01 uA |
| Capacitance Value: | 0.2(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD12VS1UA,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 27 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/4@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 180 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SD05T1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14.5 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 350 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01