ESD7481MUT5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±20@Air Gap/±20@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ITA6V1U1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12 V |
| Number of Elements per Chip: | 6 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 1500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMA6T7V6AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14.5 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 20 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0F1BLD,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 15 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Air Gap/10@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 0.55 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NUP4103FCT1G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc/16@HBM/1.6@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDU5V0H4

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESDA6V1W5
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 90(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0U1UL,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 9@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 2.6 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0U1BL,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Contact Disc/8@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 3.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD5482MUT5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±10@Air Gap/±10@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CM1242-07CP
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.8(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±17(Min)@Air Gap/±17(Min)@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD24VS2UT,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 70 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 23@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 50 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BZA462A,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15 kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.51 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.7 uA |
| Capacitance Value: | 200 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJSMF03LC-R2-00001

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Array 5 |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Air|15@Contact Disc|25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 250 uA |
| Capacitance Value: | 160 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BZA856AVL,115
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15(Min)@Contact Disc/10(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.88 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 28 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01