SM30T33AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 45.4 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 28 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD8451N2T5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 16(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 0.3 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NUP2105LT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 44 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 24(Min) V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD7002WTT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Dual |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 33.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 16 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 0.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDAVLC8-1BU2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
D5V0L4B5S-7
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 20 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD207B102ELE6327XTMA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 20 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD24VU1UT,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 76 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 23@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 1.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD15VS2UAT,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 40 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 50 uA |
| Capacitance Value: | 70 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDALC6V1-1M2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 22(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM15T12AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21.7 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 10.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NUP4004M5T1G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc/16@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 32(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CESDBLC5V0D7
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESD11B5.0ST5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 13.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ6V2AL-7-F

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8.7 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01