SMA6T18AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 32.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap|30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ5V6AL,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/2@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 280 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDDFN2-T3.3LC
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ10VAL-7-F

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14.2 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.3 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CGA0402MLC-12G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 30(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.01 uA |
| Capacitance Value: | 0.2(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ33VAWT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Dual Common Anode|Single |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 46 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 26 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA5V3SC5
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Air Gap/25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 280(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMC30J6.0CA

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 6 V |
| Maximum Leakage Current: | 500 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD24VL1BA,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 70 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 23@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 11 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD8351XV2T1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 11.2(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 0.55 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMC30J18CA

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 29.2 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 18 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDAVLC6V1-1BM2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/15@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 8 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMQA15VT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21.7 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 11 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.075 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD5382MUT5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 22 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 8@Air Gap|8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SLVU2.8-4.T
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 15 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Air Gap/15@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 2.8 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |

更新于 2026-05-01