SMA6T12CAY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21.7 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 10.2 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD8451MUT5G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 19(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 0.3 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA17-5SC6

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.075 uA |
| Capacitance Value: | 33(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
LCDA12.TBT
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 24 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMC30J6.0A

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 6 V |
| Maximum Leakage Current: | 500 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-T36LC

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 76.8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc KV |
| Maximum Working Voltage: | 36 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 5(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CM1293A-02SR

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.9(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±8(Min)@Contact Disc/±15(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 2 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
B72590T 40M 60
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 24 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 200(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDU5V0Y1
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESDA6V1-5T6
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 70 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA6V1-5M6
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 3 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±11@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 70(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD5Z2.5T1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 6 uA |
| Capacitance Value: | 145(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA5V3SC5
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Air Gap/25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 280(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0X1UB,135

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 8@Contact Disc/10@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 1.1 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDAVLC8-1BU2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01