ATF-38143-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 4.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 145 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -4 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -4 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBF4392

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFP260N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 40.0mΩ
- Id: 49A
IRF3710ZL
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 18.0mΩ
- Id: 59A
IRFU4620
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 78mΩ
- Id: 17A
IRF7483M
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.3mΩ
- Id: 135A
IRLB8314
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.4mΩ
- Id: 171A
IRFSL7540
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 5.1mΩ
- Id: 110A
IRLS3036-7P
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 1.9mΩ
- Id: 300A
IRFB4615
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 39.0mΩ
- Id: 35A
IRFP3710
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 25.0mΩ
- Id: 51A
BFT46,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF6637
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.7mΩ
IRFSL7730
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.6mΩ
- Id: 246A
BF512,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 20 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 30 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-04