IRFS4010
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.7mΩ
- Id: 180A
IRFR1205
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 27.0mΩ
- Id: 37A
IRFP250M
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 75.0mΩ
- Id: 30A
2SK208-Y(TE85R,F)

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Continuous Drain Current: | 3 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TF202THC-5-TL-H
电气特性 Features
- 场效应晶体管
- Trans JFET N-CH 1mA
BFR30,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -25 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRL3713
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.0mΩ
- Id: 200A
IRF6620
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.7mΩ
MMBFJ202

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRLHS6242
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 12V
- Id: 22A
IRL2703
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 40.0mΩ
- Id: 24A
MMBF4393LT1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
IRFR120Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 190.0mΩ
- Id: 8.7A
IRFS3004
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.75mΩ
- Id: 340A

更新于 2026-05-01