IRFB7734
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.5mΩ
- Id: 183A
IRFZ48V
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 12.0mΩ
- Id: 72A
IRLL2703
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 45.0mΩ
IRFB7746
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 10.6mΩ
- Id: 59A
2N5564-2
电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BF861A,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SK3666-3-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFS3206
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.0mΩ
- Id: 210A
IRFSL3206
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.0mΩ
- Id: 210A
IRFB7740
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.3mΩ
- Id: 87A
IRFP4137
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 300V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 69.0mΩ
- Id: 38A
IRF7607
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 12V
IRFY130
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 180.0mΩ
- Id: 9.1A

更新于 2026-05-01