2SK3557-7-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -15 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF2907ZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.5mΩ
- Id: 170A
IRFHM8334
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.0mΩ
- Id: 43A
ATF-33143-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 305 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF2807ZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.4mΩ
- Id: 89A
IRF3205Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.5mΩ
- Id: 110A
IRFL024N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 75.0mΩ
- Id: 4.0A
IRFHM4226
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.2mΩ
- Id: 105A
IRLU2905Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 13.5mΩ
- Id: 43A
IRFZ44Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 13.9mΩ
- Id: 51A
IRFIZ34N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 40.0mΩ
- Id: 19A
IRF3610S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 11.6mΩ
- Id: 103A
IRF6620
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.7mΩ
IRFP044N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 20.0mΩ
- Id: 49A
IRLS4030-7P
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 3.9mΩ
- Id: 190A

更新于 2026-05-01