IRF6638
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.9mΩ
IRFML8244
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 24.0mΩ
IRF3205ZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.5mΩ
- Id: 110A
IRF2907ZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.5mΩ
- Id: 170A
ATF-55143-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF1018ESL
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 8.4mΩ
- Id: 79A
ATF-331M4-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 305 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ATF-551M4-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRLS3813
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.95mΩ
- Id: 247A
IRF7779L2
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 11.0mΩ
- Id: 67A
IRF540NL
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 44.0mΩ
- Id: 33A
2SK2394-6-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 50 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -15 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFPS3815
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 15.0mΩ
- Id: 105A

更新于 2026-05-03