IRFH5206
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.7mΩ
- Id: 89A
IRFR3411
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 44.0mΩ
- Id: 32A
IRLR8259
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 8.7mΩ
- Id: 57A
IRL1404
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.0mΩ
- Id: 160A
IRFB59N10D
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 25.0mΩ
- Id: 59A
IRFP7537
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.3mΩ
- Id: 172A
IRFP4710
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 14.0mΩ
- Id: 72A
2SK209-BL(TE85L,F)

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Continuous Drain Current: | 14 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PMBFJ310,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -25 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFB7537
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.3mΩ
- Id: 173A
2SK2394-7-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 50 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -15 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFZ46ZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 13.6mΩ
- Id: 51A
IRFP4229
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 250V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 46.0mΩ
- Id: 44A

更新于 2026-05-01