IRLH6224
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 12V
- Id: 105A
IRF3808S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.0mΩ
- Id: 105A
IRFS3207Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.1mΩ
- Id: 170A
ATF-35143-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SK208-GR(TE85L,F)

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Continuous Drain Current: | 6.5 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ATF-541M4-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SK209-GR(TE85L,F)

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Continuous Drain Current: | 6.5 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFR3410
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 39.0mΩ
- Id: 31A
IRF6894M
电气特性 Features
- 集成肖特基二极管的N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 1.3mΩ
- Id: 160A
IRF3710
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 23.0mΩ
- Id: 57A
IRLP3034
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.7mΩ
- Id: 327A
IRFB7446
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.3mΩ
- Id: 123A
BFR30,235

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -25 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
IRFB4410Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.0mΩ
- Id: 97A
IRFP4332
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 250V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 33.0mΩ
- Id: 57A

更新于 2026-05-01