IRF5801PBF-1
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 2.2mΩ
IRLML2803
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 250.0mΩ
IRFL4310
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 200.0mΩ
IRFSL3806
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 15.8mΩ
- Id: 43A
IRF3205Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.5mΩ
- Id: 110A
MMBFJ310

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | -25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFP7530
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.0mΩ
- Id: 281A
MMBFJ201

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF1324
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 24V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.5mΩ
- Id: 353A
IRF6711S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.8mΩ
- Id: 84A
IRLR3802
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 12V
- Vgs: 12V
- Id: 84A
IRFR18N15D
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 125.0mΩ
- Id: 18A
2SK545-11D-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 40 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 1 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFS3004-7P
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.25mΩ
- Id: 400A
IRF1404L
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.0mΩ
- Id: 162A

更新于 2026-05-01