IRL3705ZL
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 8.0mΩ
- Id: 86A
BF511,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 20 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 30 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
J111

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -35 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 35 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRFS4410Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.0mΩ
- Id: 97A
MMBFJ202

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -40 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFU4510
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 13.9mΩ
- Id: 45A
IRLR3717
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.2mΩ
- Id: 120A
IRFS7530
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.0mΩ
- Id: 295A
IRFP4410Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.0mΩ
- Id: 97A
IRF1010Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.5mΩ
- Id: 94A
IRF6811S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 3.7mΩ
- Id: 74A
IRLZ24NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 60.0mΩ
- Id: 18A
IRLU2905
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 27mΩ
- Id: 23A

更新于 2026-05-01