IRFSL4321
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 15.0mΩ
- Id: 83A
IRFH8337
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 12.8mΩ
- Id: 35A
IRFB7446
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.3mΩ
- Id: 123A
IRLR8259
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 8.7mΩ
- Id: 57A
IRFR3709ZC
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.5mΩ
- Id: 86A
IRL1004
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 6.5mΩ
- Id: 130A
IRL1404
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.0mΩ
- Id: 160A
MMBF4391LT1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | 30 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
IRFB812
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 500V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2200.0mΩ
- Id: 3.6A
IRFY044
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 40.0mΩ
- Id: 16A
ATF-38143-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 4.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 145 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -4 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -4 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFB4610
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 14.0mΩ
- Id: 73A
IRLR024N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 65.0mΩ
- Id: 17A
IRF6633
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 5.6mΩ

更新于 2026-05-01