IRG4BC30U
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 12A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.95V
IKW25T120

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
FGL35N120FTDTU
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 70 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKW03N120H2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 9.6 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGH30T65UPDT_F155

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGC75B60UB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.7V
FGH80N60FDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGPF4565

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 170 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Rad Hard: | No |
HGTG40N60A4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 75 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4IBC30W
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 8.4A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.10V
STGB18N40LZT4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 360 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | 12 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRGC2B60KB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 2A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.00V
IRGB4062DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 48 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKP30N65F5XKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4CC80SB
电气特性 Features
- DC-1kHz(标准)IGBT模块
- Vces: 600V

更新于 2026-05-01