IRGS10B60KD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 12A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.80V
IRG4BC20F
电气特性 Features
- 高速(1-8kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 9A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.66V
FGH20N60SFDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 40 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IKP15N60TXKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGA90N33ATDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 330 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 90 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IGP20N65H5XKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGB4045D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 6.0A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.70V
HGTG12N60A4D

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 54 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGP4640PBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 65 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4BC30KDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 28 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGP4740D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 650V
- Ic@100℃: 40A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.7V
IRG7CH37K10EF
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.90V
STGD20N40LZ

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 390(Typ) V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 25 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | 16 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
FGH40N60SMDF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IGP20N65F5XKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01