IRGP20B60PD
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 22A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.50V
STGE50NC60VD
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Emitter |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
IRGB4610D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 10A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.70V
IRG4PF50WD
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 900V
- Ic@100℃: 28A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.25V
IRGP4750D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 650V
- Ic@100℃: 50A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.7V
IRGS6B60K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 7A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.80V
IRG4PSC71K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 60A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.83V
IRGC4615F
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.55V
IRG4BC10KD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 5.0A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.39V
IHW25N120R2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PF50WDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 900 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 51 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGB4064DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRGC14C40LD
电气特性 Features
- DC-1kHz(标准)IGBT模块
- Vces: 400V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.55V
IHW40T120FKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 75 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGS14C40LTRLP

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 370 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | 10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01