IRG7PH35UPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 55 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG7PH42UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 45A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.70V
IRG4IBC30KD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 9.2A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.21V
IRG7CH73K10EF-R
电气特性 Features
- 低导通压降(Vceon)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.9V
IKW40N120H3FKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Quad Collector Triple Emitter |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 400 V |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±6 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGP6650DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
STGB18N40LZT4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 360 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | 12 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC30K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 16A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.21V
IRG7PH30K10
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 23A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.05V
IGW25T120

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4IBC30UDPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 17 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGA50S110P

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1100 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
FGD3N60UNDF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 6 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGC100B120UB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.1V
IRGR2B60KD
电气特性 Features
- 低导通压降(Vceon)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 3.7A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.95V

更新于 2026-05-03