IRG4CC50UB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.65V
IRG4PC40U
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 20A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.72V
IRGC49B120UB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.39V
STGD20N40LZ

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 390(Typ) V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 25 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | 16 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
SGF23N60UFTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 23 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGP3040G2_F085

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 430 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 41 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±10 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IKP10N60TXKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IGW30N60TFKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGSL4062D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 24A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.60V
SKB15N60

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 31 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
IRG4PC50F-E
电气特性 Features
- 高速(1-8kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 39A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.45V
FGA50N100BNTD2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1000 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG7PG35U
电气特性 Features
- IGBT模块(8-30kHz)
- Vces: 1000V
- Ic@100℃: 35A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.65V
IRG4BC30S
电气特性 Features
- DC-1kHz(标准)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 18A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.40V
IRGC4061B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.65V

更新于 2026-05-01