BB669 E7904

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 18 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 51@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1215-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8.7@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB639 E7904

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 13.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY53-02V H6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV285TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC934ATA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 95@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 80 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB201,215

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.1 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 89@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB181,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC834BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 25 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 44.65@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB135,135

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 8.9 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY40,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 26@3V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 3/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB857E7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
1SV311(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 9.7@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC831BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 25 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14.25@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 300 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB857 H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |

更新于 2026-05-01