1SV270(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV310TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 9.7@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC932TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB644E7904

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 15 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 39@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5303WE6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB201,215

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.1 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 89@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV239(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 3.8@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB837E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
1SV305,L3F(B)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10(Min) V |
| Minimum Diode Capacitance: | 19.3@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-004LF

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV323TH3FT
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 26.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC832BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 25 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 20.9@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1245-011LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 26 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/9 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV277(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1215-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8.7@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01