BB689-02V H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 18 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 51@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5303WE6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV285(TH3UMC,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SVC236-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 16 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 92.07@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 70 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/6.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB208-03,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 19.9@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB131,135

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
SMV1255-004

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 11 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 58@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 350(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB208-02,135

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 19.9@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC834BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 25 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 44.65@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1413-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 3.64@4V pF |
| Minimum Quality Factor: | 2400(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0/30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5303WE6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
SVC203C-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 4.6 |
| Maximum Reverse Voltage: | 16 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 58.8@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 60 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/9 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB857 H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
1SV314(TH3,F,T)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.4 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 7.3@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/2.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB804 SF2 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.65 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01