1SV270(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV262TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 34(Min) V |
| Minimum Diode Capacitance: | 33@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-004LF

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1236-011LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15.5@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 700(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/6 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY57-02V H6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 16.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SVC270-TL-E
电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.65 |
| Maximum Reverse Voltage: | 16 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 44@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 100 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB545E7904HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 9 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 18.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY58-06W H6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV229(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB844 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42.5@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB814E6327GR1HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.05 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 43@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB208-02,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 19.9@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB914E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.28 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42.5@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB131,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01