BB814 E6327 GR1

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.05 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 43@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BBY5702VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 16.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV239(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 3.8@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB669 E7904

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 18 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 51@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB639CE7904HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 14.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB831E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 7.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 7.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5302VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZMV931TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 13.5@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 300 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY58-02V E6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY58-06W H6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV2019-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 22 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 0.65@4V pF |
| Minimum Quality Factor: | 500 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 4/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV279,H3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2|10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |
1SV305TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.3@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV285TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01